це Європа вручати Newspace нам підприємців

Під час прес-конференції в Google Lunar X PRIZE команди саміті 20-21 травня в Міжнародному космічному університеті в Страсбурзі, Франція, журналіст прокоментував поширеність американських команд і запитав: “Де європейських команд?”

Єврокомісар нещодавно надав один дуже потужний відповідь на це питання.

На сторінці 3 (зведення новин) випуску цього тижня Space News, ви знайдете “Astrium космічний літак не вдається викликати інтерес.” На момент анонсу, я не знайшов нікого, хто вважав, що це коли-небудь літати, в першу чергу через передбачувані витрати Astrium з розвитку транспортного засобу (приблизно US $ 1,5 млрд). Не дивно, так як Astrium в накладні витрати більш, як у Boeing, ніж невдача корпорації SpaceX Astrium по забезпечення широкої підтримки теж не дивно, з іншої причини; тьмяним інтерес європейських політиків (і, отже, суспільства) в пілотованої космонавтики (і , як наслідок, політ людини в космос).

Крім питань, піднятих вище, думки, висловлені заступником Голови Європейської комісії Гюнтер Ферхойген говорять красномовніше за слова про ставлення європейського політичного істеблішменту до підприємницької діяльності просторі (Newspace). Віднесення громадських зауваження Гюнтер, генеральний директор Astrium Франсуа Ок сказав: “Мені навіть сказали, що цей проект був морально негідне, тому що вони призначені для аудиторії багатих людей.” Як приголомшливо отупляє і не провидець! Можливо, він не пам’ятає, що перші відеомагнітофони та DVD-плеєри коштувати більше $ 1000, або що перші стільникові телефони були досить дорогими, або, що перші роки поїзда та авіакомпаній служби були не зовсім доступним для мас. Може бути, він не розуміє, що саме ця “аудиторія багатих людей”, які забезпечують першим ринком для багатьох нових продуктів і послуг, і, отже, потік доходів, який підтримує подальший розвиток продукту, конкуренції і зниження цін. Або, може бути, він знає все це просто ще має якісь невиразні негативно ставиться до багатих людей. Я не знаю, що вони ніколи не зустріла чоловіка (я б вітав розмови). Те, що я знаю, що його коментарі абсолютно абсурдним, якщо врахувати його назва: єврокомісар з промисловості та підприємництва. Як він може бути відповідальним за зростаючого європейського підприємництва та промисловості та все ж такий кавалер про два основних рушійних сил економічного зростання; нові галузі і багатих споживачів? Може бути, це тому, що його кар’єра більше трьох десятиліть був одним з політичних, а не бізнес-досвід.

Загалом, ще одне свідчення, що уряд не буде головною рушійною силою космічної транспортної, розвідкою, заселення та освоєння.

2008 Джефф krukin