як SA 8000 та інших стандартів струсу індустрії моди

Екологічні, соціальні та етичні тиск на глобальну текстилю та моди сектора з’явилися в Європі на початку 1980-х років. Основним драйвером було занепокоєння споживачів з приводу безпеки матеріалів. Однак паралельно з цією тенденцією, меншість етичних споживачі вимагали «хімікатів» і низьким впливом на навколишнє середовище і одяг модних товарів. Це призвело до європейської, а потім і США маркування органічної системи поширюється на включати критерії для одягу та текстильних виробів, таких як органічний хлопок. У 2007 році сектор був найбільш швидкозростаючим частиною світової бавовняної промисловості із зростанням більш ніж на 50% на рік. Що стосується стандартів безпеки, Oeko-Tex Standard став вельми популярний в промисловості. Хоча невідомі споживачам, тестується щодо хімічних речовин, таких як антипірени в одязі і класифікує товари відповідно до їх можливий вплив на людину (наприклад, дитячого одягу повинні дотримуватися строгих норм вмісту хімічних речовин). Таким чином, питання про хімічні речовини в одягу став в значній мірі одне з відповідальності управління ризиками для галузі із споживачами продукції, очевидно, чекаючи, чи не становлять ризику для їхнього здоров’я. Органічні та екологічно моди і текстилю привертає набагато менше, але швидко зростаюча група споживачів, в основному в Західній Європі і США Прибережні

Набагато більше занепокоєння в глобальному секторі моди є питання добробут працівників. Проблема була підкреслена тиском груп, таких як
Global Exchange в США націлення Levis і Nike та інші.
В кінці 1980-х і початку 1990-х почали неофіційні дані виходять з профспілкових активістів у США і Європи щодо ланцюжка поставок і зарубіжних заводів провідних американських і європейських транснаціональних корпорацій. Ключова мета була провідною в світі виробник джинсів Levi Strauss, але більш значно Nike, найбільший в світі спортивних взуття маркетингової фірми. Глобальний обмін Nike запустила свою кампанію боротьби Sweatshop, зосередивши увагу на пошуку фірм в Китаї і Індонезії.

Багато переговорів та зустрічей з зацікавленими сторонами призвели до загальноприйнятих кодексу практики організації праці в країнах, що розвиваються прийнятним для більшості зацікавлених сторін. SA 8000 з’явилася в якості провідної галузі обумовлений добровільний стандарт з питань добробуту трудящих. SA 8000 прихильників в даний час включають GAP, TNT та ін, а ДАІ повідомляє, що станом на 2008 р. майже 1 млн. робочих в 1700 об’єктів домоглися SA 8000 сертифікації. Рух справедливої ​​торгівлі також зробила значний вплив на модному бізнесі. Стандартна об’єднує ряд етичних питань потенційної небезпеки для споживачів – фактори навколишнього середовища, справедливе поводження постачальників з країн, що розвиваються і добробут працівників. Ярмарок етикетці торгівлі має покаже вибухове зростання.

Хоча і в дуже невеликих масштабах і не завжди у верхній частині індустрії моди, багато брендів з’явилися ніші, які сприяють в першу чергу на самих стійкості підстав. People Tree у Великобританії заявляє, що він “створює Справедливої ​​торгівлі та екологічно одягу та аксесуарів, утворюючи міцні партнерські відносини з торговою ярмарку органічних виробників у країнах, що розвиваються. Провідні модний журнал Marie Claire займає свою “10 кращих” еко брендів в недавньому випуску. Ключовими питаннями залишаються хімічні речовини в одязі (сертифікат органічних та екологічно чистих етикетках торгівля), працівник лікування (сертифікована SA 8000 і справедлива торгівля), і все частіше основний екологічних проблем, таких як зміна клімату. Найбільший в світі моди бренду Louis Vuitton нещодавно придбав невеликий екологічний знак моди. Зрозуміло, однак, на прикладі Nike і Levis, що деякі питання тут залишитися, таких як попит з боку західних споживачів, що провідні бренди керувати питанню добробуту трудящих в їх ланцюгу постачань належним чином.